Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: 50 na terenie zabudowanym.

10 lut 2004 - 10:42:43
Wiesz, jest prawda, są kłamstwa i jest statystyka.

Dziennikarze zawsze szukają sensacji, smutne to, bo odchodząc od roli źródła rzetelnych i obiektywnych informacji sami degradują swój zawód i pozycję spoleczną - ja na wszystkie krajowe media patrzę z mocno przymrużonym okiem.

Podanie maksymalnych prędkosci osiągniętych przez kilku ludków jest całkowicie niemiarodajne bez informacji dodatkowych - np. ile procent kierowcow o ile przekracza teraz, a ile przekraczało kiedys. W jak gęstym ruchu te prędkosci byly osiągane. Zupełnie czym innym jest pojechanie w piękne i puste słoneczne niedzielne popołudnie 200 km/h na jednym z nielicznych gładkich odcinkow Wisłostrady, a czym innym pojechanie "tylko" 150 km/h w gęstym ruchu przy rozjazdach na most Grota.

Z moich osobistych informacji wynika jednak, że "przeważająca masa" kierowców zmniejszyła srednie prędkosci. Oczywiscie, że dalej będą się trafiali ekstremisci i zgadzam się, że to na nich przede wszystkim powinna zasadzać się policja, a nie na tych, ktorzy na 50 km/h w pustym terenie pojadą 65 km/h.

Co do samochodów służbowych, nasze informacje się pokrywają - częsć kierowców ma jeszcze stare nawyki, że "służbówka to może" i zawsze muszą jeździć do oporu, czy sytuacja tego wymaga, czy nie. Pamiętam, jak na początku lat 90-tych w zaprzyjaźnionym ministerstwie kierowcy zawsze wyduszali ze starych 125p i poldków ostatnie poty - w końcu poproszono mnie, żebym po drodze na spotkania zapewnił amerykańskiej delegacji transport swoim wtedy w miarę nowym Passatem, bo po przywiezieniu przez kierowców firmowych z hotelu, przez godzinę byli tak roztrzęsieni, że nie można było prowadzić rozmó grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Druga częsć kierowców to młodzi yuppies, którym zawsze się współczesnie spieszy. Zamiast przygotować pewne rzeczy wczesniej, wymusić z góry pewne uzgodnienia, w ostatniej chwili nadrabiają pedałem. Też kiedys byłem wieziony na prezentację służbówką i przez chwilę przed jej zaczęciem musiałem powstrzymać ptaka cisnącego mi się na usta.

Co do praktyk zwracania za mandaty i płacenia za kursy niwelujące punkty, to to pierwsze wprost podpada zdaje się od kodeks karny. O etycznej czy moranlej stronie zagadnienia w Polsce niestety nie ma co mówić.

W dalszym ciągu twierdzę, że jednak srednia prędkosć w W-wie spadła, czego potwierdzenie możesz osrednio znaleźć w spadającej statystyce wypadków.

Co do fotoradarów - ostatnio w Paryżu dokupiono ze 200, co łącznie daje zdaje się 600 czy 800 na całe miasto. Paryżan najbardziej boli to, że cały proces od zrobienia zdjęcia do przysłania go pocztą i zaksięgowania w odpowiednich rejestrach odbywa się całkowicie automatycznie. Nie da się już nic załatwić przez "szwagra policjanta". grinning smileygrinning smileygrinning smiley Nota bene jednymi z pierwszych namierzonych byli minister spraw wewnętrznych i minister transportu. ale w odróżnieniu od naszych, przynajmniej oficjalnie, powiedzieli, że nie będą sę uchylali od odpowiedzialnosci (mimo, że mieli eskortę motocyklową), bo ani stanowisko ani eskorta nie zwalania ich z przestrzegania KD.



Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

50 na terenie zabudowanym.

Marcus 10 lut 2004 - 08:22:01

Re: 50 na terenie zabudowanym.

Przem 10 lut 2004 - 10:41:33

Re: 50 na terenie zabudowanym.

lucyfer 10 lut 2004 - 10:42:43

Re: 50 na terenie zabudowanym.

mario 10 lut 2004 - 11:17:33

Re: 50 na terenie zabudowanym.

lucyfer 10 lut 2004 - 11:51:59

Re: 50 na terenie zabudowanym.

mario 10 lut 2004 - 13:47:27

Re: 50 na terenie zabudowanym.

lucyfer 10 lut 2004 - 14:39:50

Re: 50 na terenie zabudowanym.

mario 10 lut 2004 - 15:01:14

Re: 50 na terenie zabudowanym.

lucyfer 10 lut 2004 - 16:51:19

Re: 50 na terenie zabudowanym.

Marcus 10 lut 2004 - 13:29:24

Re: 50 na terenie zabudowanym.

lucyfer 10 lut 2004 - 14:35:02

Re: 50 na terenie zabudowanym.

mar3miasto 13 lut 2004 - 23:17:07

Re: 50 na terenie zabudowanym.

mar3miasto 13 lut 2004 - 23:26:25

Re: 50 na terenie zabudowanym.

lucyfer 14 lut 2004 - 10:55:52

Re: 50 na terenie zabudowanym.

Lugas 15 lut 2004 - 08:51:25



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować