Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

16 gru 2009 - 11:45:32
A ja 12 grudnia, wraz z paroma kolegami i koleżankami z klasy licealnej byłem na ostatnim seansie (zdaje się że na 19 lub 19.30) "Czasu Apokalipsy" w niezapomnianym i nieodżałowanym kinie Moskwa. Potem odprowadziliśmy dziewczyny do domu i ostatnią komunikacją lub z buta do własnych domów. Wszyscy byliśmy z Mokotowa. Własciwie to nie pamiętam nic szczególnego coby się działo na ulicach, mimo że było już około 23.
Pogodę wspominam miło, lubię silny mróz i dużo śniegu, ostatni kawałek ze Stegien na Sadybę szedłem piechotką racząc się piękną surową zimą. Absolutnie bezstresowo i nie niepokojony przez nikogo przed północą dotarłem do domu.
A rano zdziwko rypło, w tv kasza, telefony głuche, radio szumi, co jest? W pokoju miałem fajne stereofoniczne radio lampowe, wszystkie ważne stacje miałem zaznaczone na skali kreskami, mimerdałem gałką po ukaefie w poszukiwaniu trójki i nic, już myślałem że radio kaput ale przełączyłem na krótkie a tam bez zmian, obcych łapię jak łapałem przedtem.
Zaraz sprawdziłem radio Luxemburg (pamiętacie?) - jest, no to dalej wolna europa - jest! No i stała się światłość, wiadomo było że coś się dzieje ale nie wiadomo co.
Ale tak z godzinkę później tv nagle ożył i generał wyjasnił co i jak.
Około południa przyjechało do nas do domu dwóch irakijczyków, studentów-doktorantów AWF, którzy na Woli najmowali mieszkanie od mojego kuzyna. Byli zaproszeni na obiad przez moich rodziców. Przyjechali autem, wystraszeni okrutnie, milicja i wojsko kontrolowali ich kilka razy.
Tak siedzieliśmy i gadaliśmy do wieczora.
Około 18 wyruszyłem na miasto zobaczyć co i jak i wtedy po raz pierwszy złamałem zakazy wron-y i po godzinie milicyjnej testowałem na ulicach czujność patroli.
Poniedziałek i następny tydzień to był miód bo odwołali szkołę grinning smiley , ale i tak nie mieliśmy szans dostać się do niej bo była w zamknietym, silnie strzeżonym obszarze w bezpośrednim sąsiedztwie budynków telewizji przy Woronicza.

Korzystajcie z map!

jest źle, będzie jeszcze gorzej
Pozdrówka
Szafir Optymista



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-16 12:06 przez szafir.
Temat Autor Wysłane

jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

szafir 13 gru 2009 - 19:08:30

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

Adas 14 gru 2009 - 21:54:49

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

lucyfer 15 gru 2009 - 21:04:39

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

szafir 16 gru 2009 - 11:45:32

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

lucyfer 16 gru 2009 - 12:22:48

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

Wiesiek. 20 sty 2010 - 20:13:34

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

lucyfer 21 sty 2010 - 10:53:25

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

bogus 21 sty 2010 - 16:37:16

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

lucyfer 22 sty 2010 - 09:49:20

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

bogus 25 sty 2010 - 17:39:40

Re: jak minął Wam 13 grudnia roku pamiętnego?

lucyfer 26 sty 2010 - 12:14:55



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować