Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

radarowy fortel czyli brawa dla misiów

06 wrz 2007 - 19:58:49
Jak zwykle dłuuugie grinning smiley
Szedłem sobie perpedesem grinning smiley we wtorek ok 20 ul. Grójecką, chodnikiem po jej prawej (wschodniej) stronie, od wiaduktu kolejowego nad torami PKP Rakowiec do ul. Korotyńskiego. Ponieważ zamieszkuję w tej okolicy, żadna niespodzianka nie umknie mojej uwadze.
I nagle, z daleka, na wysokości budynku prokomu widzę błyski, jeden, drugi, trzeci... tak sobie myślę - trakcja tramwajowa coś szwankuje... ale nie widzę tramwaju!
Przyglądam się dalej i co widzę?
Pierwszy raz w historii tego miejsca, za drzewkiem, grzecznie sobie stoi Zurad na trójnogu i błyska raz za razem (wcześniej w tej okolicy, na przestrzeni 6 lat widziałem z 8-10 razy misiów z suszarką).
Patrzę dalej, rozglądam się i.... nie widzę "opiekunów", za to zauważyłem ustawioną 200m przed tablicę "KONTROLA RADAROWA".
Szukam dalej a właścicieli nadal, ani widu ani słychu, za to fotki trzaskają się że aż strach grinning smiley
Dopiero spojrzenie na drugą stronę ulicy Grójeckiej (jest w tym miejscu baaardzo szeroka: jezdnia na 3 pasy + pas zieleni na 4m + torowisko tramwajowe + pas zieleni na 3m + znowu jezdnia na 3 pasy, razem będzie tego ze 40m): są właściciele!
Grzecznie, z przesunięciem wzdłuż osi ulicy o jakieś 20 m, stoją sobie w jakimś ZZcośtam i bacznie obserwują czy ktoś zabawki nie zasunie.
Generalnie sytuacja bardzo komiczna, szoferzy z zacięciem sportowym, startujący od skrzyżowania z ulicą 1 Sierpnia, byli nagradzani za zwycięstwo w wyścigu spod świateł, pamiątkową fotografią grinning smiley, niekiedy nagradzani byli również Ci co zajmowali dalsze miejsca. grinning smiley
Jednak przeważająca grupa kierujących zauważała tablicę informującą o kontroli radarowej i przyhamowywali lub nie rozpędzali się.
Za to po drugiej stronie sytuacja przedstawiała się zgoła inaczej, na widok stojącego radiowozu, jadący od ul. Korotyńskiego, hamowali gwałtownie, nawet do 30-40 km/h, wszyscy, jak jeden mąż. grinning smiley Oczywiście od tej reguły, były wyjątki, czyli ci co jechali na tyle szybko, że nie byli w stanie zareagować na widok radiowozu, czyli dawali ponad stówką i więcej.
Nie byłoby w tej sytuacji nic dziwnego, gdyby nie to,że misie nagle wyległy ze swojego pojazdu i...
zaczęły suszyć tradycyjną suszarką swoją stronę ulicy grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Jak dla mnie było to po mistrzowsku, na dwa baty grinning smiley, z jednej strony suszarka, z drugiej Zurad.
Teraz trochę poważniej, słyszymy i czytamy że misie wykorzystują ograniczenia i łapią tam gdzie możnaby jechać sporo szybciej.
Otóż Zurad był ustawiony baaardzo tolerancyjnie dla piratów, na przynajmniej 90km/h (dozwolone 50km/h). Nie robili łapanki na 60 czy nawet 70. Ocena "na oko", ale pomyłka moja mogła być minimalna, jako kibic spędziłem tam w sumie godzinę grinning smiley aż dostałem op...ol od koleżanki maużonki grinning smiley , przecież wyszedłem tylko na chwilę do sklepu po mleko grinning smiley
Podobnie było z ręcznym suszeniem, przyhaltowany miszcz kierownicy miał grubo ponad stówkę.
Proszę więc nie zarzucać misiom że łatają dziury budżetowe, moim skromnym zdaniem ich działania były zbyt tolerancyjne.
Zrobiłem kilka zdjęć, niestety zapadający zmrok sprawił że nie są zbyt dobre sad smiley
Po zakończeniu akcji, zapytałem panów czy będą częściej nawiedzać ten rejon, usłyszałem odpowiedź, że "...w zależności od tego czy dostaną zlecenie..." ???!!!???
Oczywiście akcja była na tyle nietypowa, że miała swoich kibicó, oprócz mnie cały tabun ochroniarzy z prokomu grinning smiley
Niestety zapomniałem zweryfikować moją ocenę co do progu prędkości.
Reasumując całą sytuację, jest to jakieś novum w działąniach Warszawskiej Drogówki, oby częściej!



Wiadomość zmieniona (06-09-07 20:09)

Korzystajcie z map!

jest źle, będzie jeszcze gorzej
Pozdrówka
Szafir Optymista
Temat Autor Wysłane

radarowy fortel czyli brawa dla misiów

szafir 06 wrz 2007 - 19:58:49

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 06 wrz 2007 - 21:14:37

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

szafir 07 wrz 2007 - 19:59:45

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 08 wrz 2007 - 09:32:13

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

szafir 11 wrz 2007 - 08:59:09

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 11 wrz 2007 - 13:02:21

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

szafir 12 wrz 2007 - 07:57:03

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 12 wrz 2007 - 08:10:47

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

Adas 12 wrz 2007 - 22:51:40

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 13 wrz 2007 - 08:38:26

fororelacja

szafir 13 wrz 2007 - 12:26:14

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

Marcus 12 wrz 2007 - 08:19:46

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 12 wrz 2007 - 11:54:22

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

niklos 12 wrz 2007 - 14:52:13

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

szafir 12 wrz 2007 - 15:24:53

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 12 wrz 2007 - 15:56:01

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

szafir 13 wrz 2007 - 11:41:58

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

lucyfer 13 wrz 2007 - 12:57:14

Re: radarowy fortel czyli brawa dla misiów

aniołek 25 lis 2007 - 22:36:34

sprostowanie jednostek miary.

szafir 13 wrz 2007 - 16:26:09



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować