Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

02 gru 2008 - 23:56:43
aniołek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
>
> Lucyfer napisał :"Komputer Jest to urządzenie
> pomagające 100 razy szybciej załatwiać sprawy,
> których by w ogóle nie trzeba było załatwiać,
> gdyby nie było komputerów "
>
> Nowe złote myśli thumbs up


Ale to nie moje - stare i zasłyszane.

Największe oszustwo współczesnych komputerów osobistych polega na tym, że po czasach, kiedy były ciekawostką i służyły generalnie do zabawy, tudzież prac niekrytycznych nagle stały się podstawowym narzędziem pracy. Ale ich obsługa idzie w kierunku odwrotnym, niż samochodów (do pewnego etapu).

Mianowicie pierwsze samochody wymagały zatrudnienia mechanika kierowcy, który umiał te wszystkie manetki poustawiać, ręcznie ustawić i potem regulować wyprzedzenie zapłonu, smarował co kilkaset kilometrów wszystkie kalamitki, itp. Ale z czasem (do niedawna) samochody zrobiły się normalne - raz na jakiś czas trzeba im było zrobić przegląd i z zasady jeździły niezawodnie, a psuły się rzadko (nie odnoszę się do polskiej socjalistycznej przygody z wynalazkami samochodopodbnymi). Do ich obsługi była wymagana bardzo podstawowa wiedza i umiejętności.

Z komputerami jest na odwrót - im nowsze - tym w nich więcej ustawień i więcej możliwości "kolizji", których naprawienie potem zajmuje długie godziny szukania (często informacji w sieci) i napraw. Mimo że mają być profesjonalnymi narzędziami pracy, zachowują się jak socjalistyczny wyrób samochodopodobny, rozkraczający się bez widocznego powodu co chwilę.

Pisałem jakiś czas temu, że jednym z kryteriów zakupu ostatniego komputera była energooszczędność rozumiana przez możliwość jego zahibernowywania. Najpierw z miesiąc zajęło mi doprowadzenie go do tej możliwości (wymiana niektórych sterowników urządzeń, ustawienie innych). Potem bez widocznego powodu, być może po instalacji Service Packa 3, nagle przestał się dawać wybudzać z hibernacji - od razu pada na niebieski pysk. Czyli energooszczędnością cieszyłem się chwilę, a teraz oczywiście żre więcej prądu, niż stary.

Prawie równo rok temu kupiłem do niego klawiaturę niezłej firmy (między innymi dlatego, że stara nie pozwalała na hibernację, a nowszych sterowników do niej nie było). Literki z klawiszy się starły po 3 miesiącach, a po 11 całkiem zdechła. Stara mi służyła z 8 czy 10 lat i jeszcze literki było nieźle widać. Kupiłem kolejną, też całkiem znanej firmy. Już widać, których liter używam najczęściej, bo nie są już białe, tylko poszarzały (klawiatura jest czarna).

A wracając do samochodów - pisałem o nich "do pewnego momentu". Bo teraz się do nich dobrali tacy sami spece od "ułatwiania" życia za pieniądze i w niektórych już żarówki nie wymienisz, jeżeli nie pojedziesz do serwisu "z komputerem".

Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

Poszukiwacze zaginionych kodów...

bogus 30 lis 2008 - 10:12:28

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 30 lis 2008 - 10:32:41

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

Wiesiek. 30 lis 2008 - 11:13:45

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 30 lis 2008 - 12:10:50

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

Anonimowy użytkownik 02 mar 2009 - 13:51:10

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 02 mar 2009 - 15:28:01

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

bogus 30 lis 2008 - 16:18:24

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 30 lis 2008 - 17:28:57

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

bogus 30 lis 2008 - 18:20:39

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

Wiesiek. 30 lis 2008 - 20:26:53

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 01 gru 2008 - 00:32:37

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

Wiesiek. 01 gru 2008 - 13:10:33

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 01 gru 2008 - 14:09:02

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

aniołek 02 gru 2008 - 22:45:25

Re: Poszukiwacze zaginionych kodów...

lucyfer 02 gru 2008 - 23:56:43



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować