Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

25 sty 2006 - 21:01:33
Czasami pomaga kilkukrotne szarpnięcie dźwignią ręcznego, ale tak, żeby lekko "puknąć w opór", to znaczy nie zaciągać mocniej niż jest, ale "potrząsnąć" linką. Trochę trudno mi to opisać.

Drugi sposob, jeżeli dysponujesz zdjęciem układu hamulcowego w tylnym kole ze zdjętym bębnem - w niektórych samochodach można się śrubokrętem dostać przez dziurę od śruby koła w bębnie do mechanizmu hamulca ręcznego (rozpieracz) i go nieco rozsunąć. Ale na ślepo (bez zdjęcia lub dobrej znajomości układu części) może to być trudne.

Co do podtarcia - trudno coś wyrokować nie widząc sytuacji. Na pewno przytarłeś okładziny, co wpływa nie tylko na hamulec ręczny, ale także i zasadniczy. A w jakim stopniu je podtarłeś, zależy od m.in temperatury, jaką osiągnęło koło. Na ogół trzeba wysokiej, żeby narobić szkody. Przez wysoką rozumiem taką, jak miałem w Audim, kiedy mi blokowała pompa na przedniej sekcji. Tarcze rozgrzały się do różu. Poleciały obydwie (przegrzanie), ale klocki o dziwo wytrzymały, zeszlichciła się tylko cienka warstwa na powierzchni. Poszły na czarną godzinę na półkę w garażu. Za to podtopiła się uszczelka tłoka i musiałem zmienić całą reparaturkę.



Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

Maciek MJINKS 23 sty 2006 - 14:39:44

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

Maciek MJINKS 23 sty 2006 - 15:01:00

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

Robert 23 sty 2006 - 15:11:51

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

Maca 23 sty 2006 - 17:28:01

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

Maciek MJINKS 23 sty 2006 - 15:25:07

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

lucyfer 25 sty 2006 - 21:01:33

Re: zła zima , zła zła zła - potrzebuje małej rady

Sherman997 25 sty 2006 - 13:16:04



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować