Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

07 cze 2005 - 18:24:56
Michał napisał(a):

> Lucyfer masz racje właściwie może to i dobrze, a wole to niż te
> cholerne progi, za którymi zazwyczaj dodatkowo zapada sie
> asfalt i nawet wysokim autem mozna przyryć.

Niestety, na niektórych progi są konieczne, bo nic nie dociera. Ale z wykonawstwem tych progów jest różnie, mało kto wie, że istnieją na nie dokladne normy ISO określające wymiary w funkcji ograniczenia prędkości, że o wykonawstwie już nie wspomnę.

> Ale faktem jest, że jak była głowna to nieraz jak szedłęm
> piechotą to włos sie jezył jak niektórzy tam pociskali.

Znowu niestety, ale kiedy po zrobieniu kanalizacji będziemy się przymierzali do utwardzenia uliczek, już zastrzegłem Wójtowi, że od razu wystepujemy o wykonanie progów zwalniających, bo będzie porządniej i taniej, niż późniejsza partyzantka. Ale w okolicy widziałem naprawde porządnie wykonane progi z kostki - nie niszczą auta przy prawidłowej prędkości, ale nie dadzą się przejechać szybciej. I o takie będę zabiegał.

> Osobiśnie nawt jak wyjeżdżam z którejś z tych uliczek i mam
> pierwszeństwo to itak patrze też w lewo, bo i teraz sa tacy, co
> nie zdają chyba sobie sprawy że tam są równorzędne.

Niezależnie od wszystkich przepisów ruchu skołowaciałego, przez pomyłkę u nas zwanego drogowym (gdzie te drogi) grinning smileygrinning smileygrinning smiley, podstawą jest instynkt samozachowawczy i zdrowy rozsądek, czytaj umiar. Mają też tę zaletę, że w odróżnieniu od stale zmieniających się przepisów, od wieków są niezmienne, a wciąż aktualne.

Wczoraj sam niby wymusiłem pierwszeństwo na takim skrzyżowaiu. Nie dlatego żebym pomykał, bo po osiedlu jeździmy 20 -30 km./h. Ale mam takiego dalekiego sąsiada, który zawsze, gdy jedzie szerszą uliczką, nie zwraca uwagi na dochodzące do niej z prawej (tylko) mniejsze ulice. No i co jakiś czas zostaje przywołany do porządku przez kogoś z sąsiadów grinning smileygrinning smileygrinning smiley W związku z tym wyjeżdżając ze swojej uliczki na tę główną, kiedy ma pierwszeństwo przed tymi z lewej (a akurat tak jechałem), pałuje przed siebie patrząc tylko w prawo. No i o mało we mnie nie wpałował, bo nie spodziewałem się że ktoś z takim impetem stamtąd wyskoczy (widoczność ograniczona przez płoty). No i tym razem on mógł się powyżywać i pomachać łapkami grinning smileygrinning smileygrinning smiley

> A tak dodac musze, że jestem z Wrocka, ale forum jest super i
> dlatego sie podczepiłem winking smiley

Tak jak napisał Adaś, wprawdzie forum jest podczepione pod witrynę warszawską, ale nie ma powodów, dla których nie miałoby służyć całemu swiatu. Mieliśmy gościa nawet z Hiszpanii, m3m jest z Trójmiasta, tak że witamy i Wrocław. Kiedyś tam często bywałem, teraz rzadziej. Ale Rynek jest bardzo mile urządzony, nawet miałem okaję pić piwo wprost z kranu w kadzi minibrowaru u Spiża, ale to dawno było.

Witam i zapraszam częściej.



Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Michał 06 cze 2005 - 12:06:19

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Miszelos 06 cze 2005 - 15:01:21

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

lucyfer 06 cze 2005 - 20:06:50

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Michał 07 cze 2005 - 08:35:37

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Adas 07 cze 2005 - 08:50:54

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

lucyfer 07 cze 2005 - 18:24:56

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Michał 08 cze 2005 - 08:48:52

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Adas 07 cze 2005 - 08:45:45

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

tomek 13 cze 2005 - 14:00:35

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Lugas 15 cze 2005 - 11:41:02

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

Michał 15 cze 2005 - 12:21:03

Re: Za dużo równorzędnych skrzyżowań

lucyfer 15 cze 2005 - 15:02:39



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować