Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: Napisali i mówili o ....

30 wrz 2010 - 14:26:27
a ja dodam od siebie (jako, że co raz to częściej chodzę a nie jeżdżę - kieruję) - jak to rozumieć nie wchodzić na pasach dla pieszych bezpośrednio przed jadący pojazd - jak pojazd jedzie z prędkością 50 km a jak jedzie 150 km a jak jest przed przejściem 1m, 5m, 10 m, 20 m, 30 m to kiedy jest te bezpośrednio?
"Art. 14.
Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,"

"Art. 13.
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować
szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla
pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem."

Wydaje mi się, że rozumiem ten przepis ale jak to sąd może zinterpretować i kiedy jest bezpośrednio bo jeżeli pojazd jest 60-50m przed i jedzie max 50km to jak wejdę na pasy to jest bezpośrednio tak czy nie - jednoznacznie tak bo przed pojazdem nie ma innych rzeczy tylko powietrze - tylko moment kto ma pierwszeństwo jak stanę na przejściu nogami na pasach zaraz na początku pasów? I czy wtedy już jestem bezpośrednio, nie bo zawsze (chyba, że jej niema smiling smiley jest odstęp między samochodem a krawędzią jezdni. W tym momencie jestem na pasach i mam pierwszeństwo - teoretycznie a w praktyce he he he.

Co mi się bardzo podoba w UK - są takie przejścia dla pieszych gdzie zielone jest zawsze dla tego pieszego smiling smiley wystarczy poczekać chwilkę przed wejściem na takie przejście i np autobus, ciężarówka itd ładnie się zatrzymuje i przepuszcza pieszego smiling smiley. U nas (PL) czasem możesz czekać do us... śmierci winking smiley. A w UK nie zatrzymasz się przy takim przejściu możesz dostać mandat.

Admin smiley Twoj Admin
Temat Autor Wysłane

Napisali i mówili o ....

bogus 02 lip 2010 - 08:00:26

Re: Napisali i mówili o ....

admin 02 lip 2010 - 11:41:43

Re: Napisali i mówili o ....

lucyfer 02 lip 2010 - 14:58:06

Re: Napisali i mówili o ....

Wiesiek. 30 wrz 2010 - 02:46:58

Re: Napisali i mówili o ....

lucyfer 30 wrz 2010 - 08:43:18

Re: Napisali i mówili o ....

admin 30 wrz 2010 - 14:26:27

Re: Napisali i mówili o ....

lucyfer 01 paź 2010 - 17:32:33



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować