Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

sława Lucyfera

30 sty 2008 - 13:15:54
lucyfer napisał(a):

> ....ale przy tym remoncie podochodziło do sporej
> liczby kolizji, w tym nawet z maszynami wykonującymi prace na
> drodze....Mnie samemu o mało nie zleciał na dach
> krawężnik rzucony łyżką koparki na pakę Kamaza, bo się odbił i
> o mało nie przeleciał przed druga burtę.


No i właśnie nasz Lucy zapisał się chlubnie w niechlubnych annałach Drogi Wojewódzkiej nr 580 grinning smileygrinning smileygrinning smiley jako twórca natrafniejszej nazwy najsłynniejszego ronda tejże:

jak Lucyfer stał się sławny

Lucyferku, gratulacje, trawiłeś w dziesiątkę, akurat my obaj wiemy wyjątkowo dobrze jakim bublem jest ta droga, po zastanowieniu się i wytężeniu całej resztki moich (niewielu już grinning smiley ) szarych komórek aby znaleźć coś gorszego, nominowałbym tą inwestycję do nagrody w kategoriach: głównej - "najwiekszy bubel drogowy w historii 1, 2, 3, 4 i 5 RP", oraz podrzędnych -"największa porażka inżynierii drogowej w XXI wieku", "najgorsze wykonastwo inwestycji drogowej w dziejach nowożytnych", "najordynarniejszy szwindel współczesnego drogownictwa", "absolutny dowód indolencji i niekompetencji władz samorządowych w Polsce poreformatorskiej".

Uwierzcie mi, Baaardzo Dużo kilometrów dróg w Polsce widziałem ale czegoś takiego nie spotkałem. To zdjęcie w artykule z odnośnika obrazuje tylko jeden malutki metr kwadratowy tej Wielkiej Lipy.
Polecam niedzielną wycieczkę z rodziną do Kampinosu i zwiedzenie tego kuriozum.
A moja teściowa pyta czemu się czepiam, przecież jest taka ładna i nowa (droga oczywiście a nie teściowa) grinning smiley grinning smiley

cytat za RP:
"Fuszerka na wylotówce

Przez pięć lat zarząd Mazowsza chce wydać na drogi 2,7 mld zł. Czy się uda? Niewypałem okazał się remont trasy między Warszawą i Lesznem za 24 mln zł
Do 2013 roku urzędnicy z Mazowsza planują przeznaczyć na drogi 2,7 mld zł, z czego prawie 600 mln zł będzie pochodziło z UE. Przez cztery lata Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich chce przebudować 43 odcinki dróg wojewódzkich o długości ponad 860 km, głównie prowadzące do Warszawy.
– W 2007 roku skończył się remont drogi nr 580 między granicą Warszawy i Lesznem, który stanowi przedsmak dużych inwestycji czekających nas w przyszłości – pochwalił się Piotr Szprendałowicz z zarządu województwa. Tymczasem kierowcy jadący z Warszawy w stronę Starych Babic i Leszna drogą nr 580 – ul. Warszawską, czyli przedłużeniem Górczewskiej – nie dowierzają, że została świeżo oddana po remoncie za fundusze z UE.

Reporterzy „Rz” przetestowali wczoraj tę trasę. Wrażenia fatalne. Auto podskakiwało na nierównej nawierzchni, koła wpadały w dziury po obniżonych studzienkach. Przy krawężnikach stała woda. Po obu stronach ciągnęły się miejscami nierówne chodniki z różowej kostki Bauma, w miejscu trawników – błotniste grzęzawisko.

– Ten remont to wielki skandal i partactwo – irytuje się wójt Starych Babic Krzysztof Turek. – Już kiedy przywieźli kruszywo, złapałem się za głowę. Nawet przy budowie dróg gminnych stosujemy lepszy materiał! Ta droga nie jest jednak w mojej gestii, a nikt z decydentów nie chciał mnie słuchać, nawet nadzór budowlany.

Szef MZDW Krzysztof Kondraciuk przyznał wczoraj niechętnie, że remont został wykonany niewłaściwie. Dlaczego na to pozwolił, nie wyjaśnił.

Remont prowadził austriacki koncern Strabag, który jest obiektem totalnej krytyki mieszkańców na Babickim Forum Internetowym. Dla wyśmiewanego nowego ronda w Babicach, które jest za małe dla autobusów i ciężarówek, -użytkownik o nicku Antifa proponuje nazwę rondo Zesłańców Strabagu, a Lucyfer – rondo Ofiar Strabagu .

Czy drogowa firma zlekceważyła remont drogi przez Stare Babice, koncentrując się na bardziej prestiżowych pracach w Warszawie: na rondzie Starzyńskiego i Puławskiej?

– Zawiniło fatalne przygotowanie inwestycji – broni się dyrektor generalny Strabagu Dariusz Słotwiński. – Pracowaliśmy w czasie ruchu, zamykając jezdnię połówkami i tylko na krótkich odcinkach. Potem na budowie panował zastój, bo czekaliśmy na poprawienie kardynalnych błędów w projektach.

Projekt przygotował Metroprojekt znany głównie z planowania linii metra budowanej od 1983 roku (najwolniej na świecie). Wymaganą przez UE funkcję inżyniera kontraktu pełnił zaś Transprojekt Warszawa.

Szprendałowicz obiecał wczoraj, że będzie stanowczo domagał się usunięcia niedoróbek przez wykonawcę w ramach rękojmi. Zapowiedział też podwyżki w MZDW, żeby zahamować ucieczkę specjalistów do prywatnych firm (pracujący tam inżynier dostaje 2 – 2,5 tys. zł na rękę)."
Źródło : Rzeczpospolita



Korzystajcie z map!

jest źle, będzie jeszcze gorzej
Pozdrówka
Szafir Optymista
Temat Autor Wysłane

Foto moto znako zagadka

lucyfer 21 wrz 2007 - 22:30:23

Re: Foto moto znako zagadka

walus 21 wrz 2007 - 23:16:30

Re: Foto moto znako zagadka

lucyfer 22 wrz 2007 - 09:18:10

Re: Foto moto znako zagadka

aniołek 22 wrz 2007 - 01:14:39

Re: Foto moto znako zagadka

Nemo 22 wrz 2007 - 11:44:34

Re: Foto moto znako zagadka

lucyfer 22 wrz 2007 - 12:47:14

Re: Foto moto znako zagadka

Nemo 24 wrz 2007 - 10:11:05

Re: Foto moto znako zagadka

lucyfer 24 wrz 2007 - 11:03:04

sława Lucyfera

szafir 30 sty 2008 - 13:15:54

Re: sława Lucyfera

lucyfer 31 sty 2008 - 00:54:15

Re: sława Lucyfera

aniołek 17 lut 2008 - 00:22:29

Re: Foto moto znako zagadka

Nemo 24 wrz 2007 - 18:58:23

Re: Foto moto znako zagadka

Adas 24 wrz 2007 - 22:21:44

Re: Foto moto znako zagadka

lucyfer 25 wrz 2007 - 14:46:43

Re: Foto moto znako zagadka

Nemo 25 wrz 2007 - 12:53:49

Foto moto znako zagadka nr 2

szafir 30 wrz 2007 - 21:52:45

Re: Foto moto znako zagadka nr 2

lucyfer 30 wrz 2007 - 22:06:02



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować