Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: Cos o policji, prewencja a RD

09 cze 2003 - 12:19:45
Co w tym jest, to ja wiem, w końcu kończyłem radioelektronikę na PW i zajmowałem się sprawami kompatybilnosci elektromagnetycznej (EMC) grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Wbrew pozorom niewinną komórką możesz dużo napsuć, szczególnie gdy jest słaby sygnał sieci, co powoduje, że nadajnik telefonu "rozkręca" się na pełną moc - czyli 2 waty. W normalnych warunkach eksploatacyjnych na ogół nadaje z mocą 1/4 wata. Sam kiedys z korytarza zakłóciłem kalibrowanie spirometru w gabinecie lekarskim, ale poleciłem panu dochtorowi zrobić "reset" gdy telefon już wylączyłem i wszystko ruszyło.

Patrzę z przerażeniem, kiedy lekarze używają GSMów przy nowoczesnych respiratorach podtrzymująych życie ludziom na OIOMach. Stare respiratory były elektromechaniczne i to im nie szkodziło. Nowoczesne są sterowane prockami i niestety mogą wtedy zgłupieć.

Z kolei ludzie często nie zdają sobie sprawy, że nowoczesne cyfrowe systemy łącznosci publicznej i specjalizowanej różnią się od starych analogów czy konwencjonałek między innymi tym, że radiotelefion lub telefon nie nadaje tylko wtedy, kiedy się go używa. Regularnie wymienia informacje sygnalizacyjne z bazami, nawet gdy nie ma wcisniętego przycisku nadawania, czy gdy telefon jest nieużywany. Łatwo to sprawdzić, kladąc "radyjko" przy aktywnych głosnikach komputera.

Tak, że rzeczywiscie, cos w tym jest grinning smileygrinning smileygrinning smiley



Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

Cos o policji, prewencja a RD

lucyfer 06 cze 2003 - 17:39:25

Re: Cos o policji, prewencja a RD

Policjant 06 cze 2003 - 19:00:49

Re: Cos o policji, prewencja a RD

lucyfer 06 cze 2003 - 19:07:52

Re: Cos o policji, prewencja a RD

kiziuk 07 cze 2003 - 21:14:22

Re: Cos o policji, prewencja a RD

lucyfer 08 cze 2003 - 00:02:56

Re: Cos o policji, prewencja a RD

kiziuk 08 cze 2003 - 19:12:20

Re: Cos o policji, prewencja a RD

lucyfer 08 cze 2003 - 21:53:03

Re: Cos o policji, prewencja a RD

lucyfer 09 cze 2003 - 08:22:48

Re: Cos o policji, prewencja a RD

Macko 09 cze 2003 - 11:10:24

Re: Cos o policji, prewencja a RD

lucyfer 09 cze 2003 - 12:19:45



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować