Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

10 mar 2003 - 17:55:27
I dalej nie rozumiem, o co mu chodzi. Prowadzący wywiad też chyba do końca nie rozumiał, bo się z nerwów plątał.

Z jednej wypowiedzi pana GK wynikało, że obniży podatki bogatym a podwyższy mniej zarabiającym, tak, że po reformie dochód skarbu państwa z podatków się nie zmieni. Przykład - pan redaktor zarabia lepiej i teraz płaci umowne 550 zł podatku. Pan GK zarabia mniej i płaci 450 zł podatku. Czyli SP zarabia 1000 zł. Po reformie redaktorowi podatek obniży się o 50 zł, a GK podwyższy o 50zł, takl że SP nic nie straci.

Z drugiej strony pan GK mówi o naprawie finansów państwa, co dla mnie jest jednoznaczne z tym, że teraz kolderka jest za krótka. Cos tam mówił o ograniczeniu wydatkow (pozabiera kolegom samochodziki ?????), ale z drugiej o potrzebie sprawniejszej redystrybucji dochodów w społeczeństwie. Czyli bolszewia, raz już to mielismy sad smiley

Ale w całym wywiadzie ani razu nie słyszalem (nie sluchałem od początku, przyznaję) ani slowa o tym, żeby posciągać pieniądze wyciągnięte przez aferzystów i pozabierać bandytom. Przecież wszystkiego ani jedni, ani drudzy nie przejedli i nie przepili.

Czy ktos ma może jakis dostęp internetowy do "executive summary" pomysłów pana GK? Takiego, jak przyzwoitosć i zasady nakazują - od 1 do 3 stron A4. Bo kiedy słyszę, że planuje on zmienić biegiem 100 (sic!) ustaw, to czarno widzę.



Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

lucyfer 10 mar 2003 - 17:55:27

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

Dziab nie zalogowany 10 mar 2003 - 20:09:30

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

Dziab nie zalogowany 10 mar 2003 - 20:11:39

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

lucyfer 10 mar 2003 - 22:42:05

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

Wiesiek 12 mar 2003 - 01:56:11

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

lucyfer 12 mar 2003 - 09:16:26

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

niklos 12 mar 2003 - 09:59:49

Re: Obejrzałem wywiad z Grzegorzem Kołodką

lucyfer 12 mar 2003 - 12:06:09



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować