Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: wg gazety - NIK: straże gminne i miejskie bezprawnie karzą kierowców

17 lis 2011 - 10:05:37
Ja się najbardziej nie mogę nadziwić temu, że w naszym prawodawstwie zakazano stosowania atrap fotoradarów.

Mimo że jak mówiono, lokalni kierowcy będą doskonale wiedzieli, że to atrapy*), obserwowałem jednak, że przy notorycznie pustych masztach większość pojazdów zwalniała. A taka atrapa kosztuje w ustawieniu kilka tysięcy zamiast pod trzydzieści, nie trzeba do niej "bebechów" za 100-200 tysięcy, zaś jej "eksploatacja" nie kosztuje nic, poza ewentualnym okresowym odmalowaniem. Czyli patrząc z punktu widzenia skuteczności prewencyjnej dla bezpieczeństwa ruchu, jest znacznie ekonomiczniejsza. No ale nie przynosi zysku.

*) I też nie do końca, bo proponowałem kiedyś jednemu powiatowi rozwiązanie, gdzie fundament by był wykonywany zgodnie z wymogami homologacji producenta masztów, tak że można by na nim montować zarówno maszt atrapę bez wewnętrznego wyposażenia, kosztujący ułamek pełnosprawnego, ale także i pełnosprawny. I wtedy można by co jakiś czas zamienić miejscami atrapę z masztem działającym, co łamałoby psychologicznie podejście "o, atrapa, nie robi zdjęć". Bo jednak by nie było wiadomo, co tam stoi.

Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

wg gazety - NIK: straże gminne i miejskie bezprawnie karzą kierowców

henryk 13 lis 2011 - 22:38:23

Re: wg gazety - NIK: straże gminne i miejskie bezprawnie karzą kierowców

lucyfer 15 lis 2011 - 19:30:29

Re: wg gazety - NIK: straże gminne i miejskie bezprawnie karzą kierowców

henryk 16 lis 2011 - 21:24:33

Re: wg gazety - NIK: straże gminne i miejskie bezprawnie karzą kierowców

lucyfer 17 lis 2011 - 10:05:37



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować