Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Wątpliwosć prawno-fiskalna (Mar3Miasto co ty na to?)

18 lut 2004 - 21:18:19
Załóżmy taką sytuację:

Siedzę sobie w domu, na jutro potrzebuję gotówki na zakupy w wiejskim lokalnym sklepie (ktory nie akceptuje kart). Do bankomatu mam daleko i nie mam czasu pojechać (bo mam pilną pracę w domu).

Ale akurat jedzie do mnie na chwilę znajomy. Robimy tak: on po drodze bierze z bankomatu gotówkę ze swojego konta (załóżmy, że hipotetycznie kilkaset zł), którą mi zostawia na zakupy, a ja mu robię "z ekranu" internetowy przelew ze swojego konta na jego konto na tę samą kwotę. Przyjmujemy, że znamy się jak stare konie, więc w grę nie wchodzi kwestia, że którys z nas oszuka drugiego.

Ale jak to wygląda prawno-fiskalnie? Popełnimy przestępstwo/wykroczenie, czy nie?

Oczywiscie taki sam mechanizm jest w całej Polsce ćwiczony gotówkowo, w stylu pożycz stówę, oddam jutro. Ale tam nie wchodzi w grę przelew, zostawiający dokumentację dowodową.

Więc jak to jest?

PS. Gdyby w grę wchodziły miliony w walizkach, to oczywiscie nie byłoby sprawy, tylko pewnie prowokacja polityczna, ale ja tu o sprawach wprzyziemnych mówię grinning smileygrinning smileygrinning smiley



Lucyfer One good turn deserves another Lucyfer
Temat Autor Wysłane

Wątpliwosć prawno-fiskalna (Mar3Miasto co ty na to?)

lucyfer 18 lut 2004 - 21:18:19

Re: Wątpliwosć prawno-fiskalna (Mar3Miasto co ty na to?)

Adas 19 lut 2004 - 11:18:23

Re: Wątpliwosć prawno-fiskalna (Mar3Miasto co ty na to?)

lucyfer 19 lut 2004 - 13:08:22

Re: Wątpliwosć prawno-fiskalna (Mar3Miasto co ty na to?)

mar3miasto 21 lut 2004 - 21:40:06



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować