Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Kilka pytan do Wieska

02 mar 2003 - 08:25:10
Jezeli dobrze pamietam to jestes prawnikiem, i w zwiazku z tym mam kilka pytan. Zanim napisze dokladnie jaki mam "problem" - oczywiscie jesli kogos to bedzie interesowalo i zadam tych kilka pytan, mam nadzieje ze bedziesz w stanie mi pomoc smiling smiley

1. Czy adres e-mail mozna traktowac podobnie jak dane osobowe? ( tzn. czy mozna ogos scigac prawnie za uzywanie mojego adresu oczywiscie bez mojej wiedzy i aprobaty do wysylania na niego spamu )
2. Czy adres mailowy jest dobrem osobistym, jesli nie to jak mozna go traktowac?
3. "Ustawa o incjatywie ustawodawczej obywateli zezwala na takie same
działania jak parlamentarna kampania wyborcza. Ponadto utrudnianie tej
działalności jest zakazane przepisami karnymi i zagrożone
więzieniem.Rozsyłanie emaili dla zbierania podpisów jest tym samym czym jest rozsyłanie zwykłą pocztą ulotek wyborczych." - Czy zbieranie adresow mailowych np. z ksiag gosci do tego celu jest prawnie dozwolone i nie jest w zaden sposob ograniczone ?
4. Czy zwykly czlowiek taki jak np. ja moze w jakis sposob dochodzic swoich praw od organizacji (spolecznej?) ktora zasmieca mu skrzynke pocztowa swoimi inicjatywami zaslaniajac sie Ustawa o incjatywie ustawodawczej obywateli ?

jesli kogos to interesuje to moge dokladniej opisac co i jak.



;-)
Temat Autor Wysłane

Kilka pytan do Wieska

Dynamit 02 mar 2003 - 08:25:10

Re: Kilka pytan do Wieska

lucyfer 02 mar 2003 - 09:41:22

Re: Kilka pytan do Wieska

Dynamit 04 mar 2003 - 03:48:10

Re: Kilka pytan do Wieska

lucyfer 04 mar 2003 - 09:54:21

Re: Kilka pytan do Wieska

Wiesiek 02 mar 2003 - 22:45:47



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować