Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil KSO korkonet.biz Korkonet.info

Zaawansowane

Re: sposób na karalucha?

14 Feb 2007 - 10:11:59
Jeżeli już rozłażą się po mieszkaniu, to oznacza, że w szczelinach, pod listwami, w zakamarkach mebli kuchennych, itp. Masz ich siedliska, gniazda i miejsca rozrodu, gdzie brakuje im pożywienia (a potrzebują tylko odrobinkę wilgoci).
Najskuteczniejszym w pozbyciu się tych milusińskich będzie bardzo starannie i dokładne wyczyszczenie pustych miejsc pod listwami podłogowymi (odrywąc listwy od miejsc w których te tarakany wchodzą do mieszkania do miejsc jeszcze czystych), szczelin w ścianach przy rurach CO, wod/kanalizacyj. Itd. Tylne części mebli kuchennych oczyścić suto polewajac ługiem (spray lub żel)do czyszczenia piekarników (np.: prod. GoldDrop Sp. z o.o. ul. Rzeczna 11d, 34-600 Limanowa tel. 018 337 61 37- dostępne w LIDER_SZAJS-ach, c.~4 zł. za 400mi.) Zamienia on wszelkie osady z tłuszczu i białka na mydło, niszcząc jednocześnie złożone w zakamarkach płyty wiórowej jajeczka i potomstwo. (płyn jest wyjątkowo wredny – rozpuszcza paznokcie i naskórek ! !)
Oczyszczone i wysuszone szczeliny, zakamarki, puste przestrzenie w podłodze ścianach itd. Popsikać sprayem p/karaluchom np.: „BAYGON” f-my BAYER, c.~17zł. za 400ml.- sklepy chemiczne lub gosp.dom.) i wcisnąć odrobinę żelo-pasty opisanej niżej.
Po wykonaniu w/w zabiegów wszystkie nawet mikroskopijne szczeliny i puste miejsca (w ścianach , przy rurach porowate krawędzie tyłów mebli kuch. i łazienk.) wypełnić ACRYL’em (kit akrylowy w tubach jak silikon)-
kolor obojętny ,biały najtańszy w sklepach budowl. c.~3 do 5 zł za300ml.)
Następnie listwy przytwierdzić na miejsca, ściany po acrylu pomalować i w tych miejscach ewentualnego wejścia karaluchów, jak otwory wentylacyjne w miejscach uprzednio W/W uszczelnionych itp. Nanieść cienką warstewkę żelo-pasty” KAPKAN-efiekt” dostęp na bazarach u turystów ze wschodu c. prę zł za op.w formie szczypawki producent: Wiktoria Argo, Rosija, Krasnodar, Riepina 5.
Na koniec po ustawieniu mebli, profilaktycznie umieścić kostki z trutką na karaluchy, prusaki i inne owady biegające, dystr.Globol Polska Sp. z o.o.ul. Raszyńska 13, 05-500 Piaseczno t: 022 750 98 35, WWW.globol.pl
W/W Jest to bardzo pracochłonną operacja, ale starannie wykonana gwarantuje pozbycie się tych lokatorów na parę lat i oszczędza nam wymiany mebli czy nawet mieszkania na nowe. Jeżeli mieszkanie jest w blokowisku dobrze jest odkazić piony zsypu na śmicie i piony instalacji rurowych na klatkach, no i sąsiedzi wprowadzając się mogą zestarymi meblami i tp. sprzętami zasiedlić tych nowych mieszkańców z poprzednich adresów.
Życzę przekroczenia zadań planowych.
Temat Autor Wysłane

sposób na karalucha?

mika 01 Feb 2007 - 11:49:31

Re: sposób na karalucha?

kurand 14 Feb 2007 - 10:11:59Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować